سفارش تبلیغ
صبا ویژن
تشکل غدیر
   مشخصات مدیر وبلاگ
 
  تشکل سیاسی اسلامی غدیر[9]
 

تشکل سیاسی اسلامی غدیر تشکلی دانشجویی است که در سال 1379 در دانشگاه آزاد اسلامی واحد استهبان تاسیس گردیده است.

    آمارو اطلاعات

بازدید امروز : 46
بازدید دیروز : 137
کل بازدید : 160633
کل یادداشتها ها : 605

نوشته شده در تاریخ 88/6/20 ساعت 4:29 ع توسط تشکل سیاسی اسلامی غدیر


ایرنا: عضو هیات رییسه مجلس خبرگان رهبری با اشاره به این که ظلم یکی از موانع مهم استجابت دعا است، گفت: "ظلم به نظام به مراتب از هر گناه دیگری بدتر است.
 
آیت الله سید احمد خاتمی که در مسجد قاسم ابن الحسن (ع)‌ سخن می گفت، افزود: "ظلم تنها در حوزه های فردی و اجتماعی نیست، بلکه در حوزه سیاسی نیز گناه بزرگی محسوب می شود."

وی اظهار داشت: "این نظام آبروی مکتب اسلام است و تاکنون هزنیه های بسیاری برای به بار نشستن آن پرداخت شده است، از این رو حفظ عزت آن بالاتر از هر چیر دیگری باید برای ما مهم باشد."

آیت الله خاتمی با بیان این که مردم و حکومت در قبال یکدیگر وظایفی دارند، به سخنان حضرت علی (ع) در خطبه 34 نهج البلاغه اشاره کرد و یادآور شد امیر المومنین حضرت علی (ع) فرموده اند "مردم،‌ من بر شما حقی دارم (‌حکومت علوی بر شما حق دارد) و شما هم بر حکومت علوی حقی دارید، حق شما این است که دلسوز و خیرخواه شما باشم و آنچه بر مصلحت شما است، انجام دهم و سعی کنم بیت المال که حق شماست، بیشتر شود و باید به امر فرهنگی شما برسم. اما حقی که حکومت علوی بر گردن شما دارد، این است که وفادار به پیمانی باشید که با حکومت علوی بسته اید".

امام جمعه موقت تهران تصریح کرد این کلام امیر المومنین حضرت علی (ع) یک میثاق است و نشان می دهد مردم و حکومت چه وظایفی در قبال یکدیگر دارند که اگر هر یک از آنها به وظایف خود عمل نکند، ظلم محسوب می شود.

آیت الله خاتمی اظهار داشت: "دومین مانع استجابت دعا این است که انسان چیزی بخواهد که با نظام خلقت سارگار نیست."

وی با ذکر مثالی یادآور شد که در نظام هستی، قانون و استثنائاتی وجود دارد از جمله این که انسان با گذشت زمان پیر می شود، حال اگر شخصی در دعاهای خود از خدا بخواهد او را جوان کند، این دعا شنیدنی نیست، زیرا نقض قانون حلقت است.

ایت الله خاتمی افزود: "حضرت علی (ع) در این مورد فرموده است که کرم خدا، حکمت خدا را نقض نمی کند و حکمت خدا، رفتار حکیمانه خداست. به این معنا که کارها باید از طریق اسباب و وسایل آن انجام شود."طراحی پوسته توسط تیم پارسی بلاگ